Emsile site kuruluş gayesi

Emsile sitesi internet üzerinden online eğitim veren bir site değildir. Gayemiz mevcut sarf nahiv ilimlerini okumuş, haşir neşir olmuş kişilerin gerek işleri gerekse başka nedenlerden tozlanmış olan bilgilerinin tozlarını almalarına vesile olacak alt yapıyı kurmaktır.

Bugün hemen hemen her eve internetin girdiği hatta tatilde, yolda veya sokaklarda bile 3G ve benzeri teknolojilerle rahatlıkla internete bağlanabildiğimiz bir gerçektir.

Sahip olduğumuz imkanlar insanların internetten daha çok bilgi araştırmasına ve daha farklı kültür ve seviyedeki kişilerle muhatap olmalarına neden olmuştur.

İşte bu nedenlerden dolayı sitemiz, internet üzerinden muhatap oldukları kişilere okudukları ilimlerle cevaplar vermek isteyen fakat bulundukları ortamlarda kitaplarına ulaşma şansları olmayan kişilere kaynak sunmayı hedeflemektedir.

Hatırlayamadıkları herhangi bir şiir, beyt, misal ya da gramer kuralını tek tıkla anında bir kaç saniyede ulaşabilmelerine sitemiz aracılığı ile imkan sağlamayı ümit etmekteyiz.

Sitemiz sadece ilmi paylaşım platformudur. Herhangi bir grup ve topluluğun fikirlerinin verildiği, görüşlerinin savunulduğu yer asla değildir.

Sitemizde yer alan eserler arapça gramer ve temel ehli sünnet itikadına uygun fıkıh, akaid ve benzeri önemli kitaplardır.

Sitemizde üyelerimiz tarafından gönderilmiş yazı ve yorumlar, ehli sünnet itikadına uygun ve sadece mevcut içerik ile alakalı oldugu sürece yayınlanmaları müsade edilecektir. Bunların dışındaki hiç bir yazı ve metine asla müsade edilmez.